2.6.2018 Muži - prohra s oslabeným soupeřem

SK Kročehlavy - Velké Přítočno 3:4 (1:3) 

​

Do zápasu jsme šli s tím, že chceme vyhrát a předvést kvalitní hru po stranách a soupeři nedovolit zakončovat v bezprostřední blízkosti naší branky. To se nám ale vůbec nepovedlo a hosté šli v 7 minutě do vedení po dorážce do prázdné brány. Za 10 minut po rohovém kopu Hanzlíka Ferny vyrovnal hlavou. Bohužel za 2 minuty hosté využili další chyby v obraně a šli do vedení 2:1. A aby toho nebylo málo, tak ve 30 minutě  opět chyba v obraně, dlouhý balón za obranu, nedůrazné vyběhnutí gólmana a hosté vedli 3:1. Ve 45 minutě hostující gólman dostal červenou kartu a jeden z hráčů musel do brány. Ve druhé poločase jsme dali dvě branky, bohužel hosté využili trestný kop, kdy míč propadl zdí a nakonec i přes nátlak domácích hosté vyhráli 4:3. Pro nás je to velká ztráta v domácím prostředí a to jak bodů tak sebedůvery. Další týden nás čeká těžký soupeř ze Družce, který hraje o postup do B.třídy.


Pepé

1.6.2018 GARDA - SK. Kročehlavy : Slovan Kladno 0:2 /0:1/ rozh. Kalík góly Malý, Baláž. 

​

Ahoj, posílám krátký souhrn k utkání A-mužstva s celkem Velkého Přítočna..
Do zápasu jsme šli s tím, že chceme vyhrát a předvést kvalitní hru po stranách a soupeři nedovolit zakončovat v bezprostřední blízkosti naší branky..To se nám ale vůbec nepovedlo a hosté šli v 7 minutě do vedení po dorážce do prázdné brány.. Za 10 minut po rohovém kopu Hanzlíka Ferny vyrovnal hlavou...Bohužel za 2 minuty hosté využili další chyby v obraně a šli do vedení 2:1.. A aby toho nebylo málo, tak ve 30 minutě  opět chyba v obraně, dlouhý balón za obranu, nedůrázné vyběhnutí gólmana a hosté vedli 3:1.. Ve 45 minutě hostující gólman dostal červenou kartu a jeden z hráčů musel do brány.. Ve druhé poločase jsme dali dvě branky, bohužel hosté využili trestný kop, kdy míč propadl zdí a nakonec i přes nátlaku domácích hráčů hosté vyhráli 4:3.. Pro nás je to velká ztráta bodů v domácím prostředí.. Další týden nás čeká těžký soupeř ze Družce, který hraje o postup do B.třídy..
Pepé

1.6.2018 Mladší přípravka - tři vítězství v Libčicích

​

Místo, aby jsme 1.6. slavili den dětí, ten jsme oslavili na hřišti den předem, vyrazili jsme dobýt Libčice. Čekal nás ne jeden, ne dva, ale hned tři zápasy. Na hřišti jsme se sešli v očekávané sestavě Tomáš Akštejn, Ríša Müller, Matyáš Kříž, Martin Mudrc Mudra, Martin Medvěd Mudra, David Svatý, Radim Tlustý, Kuba Štorek a Jarda Vávra. V Kabině při převlíkání se vyskytly tři zásadní problémy. A za všechny můžou kustodi. Kustod u Akštejnů zabalil jenom jednu štulpnu. Jeho provinění hodnotím jako nejmenší, protože druhou odevzdával shánčlivý kustod Černých, který přivezl z přáteláku ze Slavoje štulpny tři. Přesto tento přestupek nelze zcela přejít a zasluhuje alespoň ústní napomenutí. Druhý problém způsobil kustod Svatých, opět zapomenutá štulpna. Zde nebyla nalezena polehčující okolnost a proto je nutné udělit důrazné ústní napomenutí. Zatímco řešení předchozích problémů se ukázalo jako zcela triviální: zapůjčení páru štulpen od domácích Davidovi, který předal svou jednu štulpnu Tomášovi, který si ji už nechá a David si vezmu tu z kanceláře. Poslední problém se dlouho jevil jako neřešitelný. Centrální kustod zabalil sice na tři zápasy standardní tři sady dresů, ale jenom jeden brankářský. Ale protože z devíti nominovaných hráčů bylo osm brankářů (jenom Matyáš sebekriticky uznal, že chytat neumí), zdálo se, že to můžeme zabalit a jet domů. Nakonec jsme brankářský dres učinili putovním a zjednodušili výběrový proces brankáře dohodou, kdo řekne že chce příští poločas do brány tak tam nepůjde. Centrální kustod jasná žlutá karta a poučení pro příště, nenechávat nominaci v rukou brankáře (Martina Pídi Pergla), chápu že jistota v bráně je základ, ale co je moc to je moc. 
Do prvního zápasu proti Braškovu jsme vlítli v netradičních modrých dresech s Ríšou v bráně. Hned v první minutě Mudrc vyzkoušel pevnost břišního svalstva soupeřovi brankářky Adély knockoutovou ránou ze dvou metrů. Martine, myslím si, že tahle holka na tebe bude dlouho vzpomínat. Do poločasu jsme nasázeli, již s respektem chytající Adéle, 7 gólů. Gól Baškova vstřelila těsně před poločasem z půlky Adéla. V druhém poločase jsme přidali dalších 11 gólů a celkově porazili odevzdaného soupeře 18:1. Byl to z naší strany pohodovej zápas, líbilo se mi že jsme zkoušeli i kombinovat při rozehře od brankáře, a ono to vycházelo. V tréninku se budeme věnovat zpřesnění střelby na úkor razance. V dalším utkání jsme nastoupili proti domácím Libčicím a pokračovali v tempu předchozího zápasu. Naše góly v 1. a 2. minutě ukázali, že to s výhrou myslíme vážně. Po poločase 8:3 jsme celkově zvítězili 12:4 díky většímu nasazení a důrazu v zakončení, u míčů jsme byli dříve a lépe jsme využívali volných prostorů. Musíme však zapracovat na pozornosti a odpovědnosti obránců. Často se stávalo, že zatímco naši obránci upřenými pohledy hypnotizovali míč, soupeřovi útočnici kolem nich probíhali a po přihrávce se zjevovali sami před naším brankářem. V posledním zápase, opět proti Libčicím, následujícím bezprostředně po dvou předchozích, na nás padla únava, na Mudrce i hlad. Sice jsme znovu soupeře zaskočili góly v 1. a 2. minutě, ale pak byli Libčice častěji u míče díky rychlejšímu pohybu. Dokonce se jim podařilo i snížit na 1:2 a poté na 2:3 a my jsme mohli ukázat, jak jsme se naučili bránit. Docela nám to šlo a přidali jsme i rychlé protiútoky s úspěšným gólovým zakončením, vyhráli jsme 11:2 po poločase 6:2. O naše góly se postarali Medvěd 11, Tomáš 6, Ráďa a Štory 5, Jára 4, Maty a Mudrc 3, Ríša a David 2 a trefili se všichni.


Zábra

26.5.2018 Muži - konečně vítězství

Lidice : Kročehlavy  2:3 / 1:2 / 

​

Po několika prohraných zápasech jsme chtěli konečně bodovat a to se nám povedlo. I když vítězství nebylo lehké, tak 3 body jsou zasloužené. Tým bez několika hráčů, kteří jsou zraněni a na soupisce se třemi dorostenci, kteří zahráli velmi dobře, jsme se v utkání dostali do vedení. Po přihrávce Fernyho prostřelil gólmana Fifa Madej. Domácí nás tlačili a vyrovnání přišlo po chybě obrany. Do šatny jsme šli ve vedení 2:1, když Hanzlík v 46 minutě vsítil gól z přímého kopu. Do druhého poločasu šel Burys a po 20 minutách na hřišti po nádherném sólu, kdy obešel 5 domácích hráčů a se štěstím překonal brankáře. Domácí měli více šancí, dobře zachytal Pagy a za svá záda pustil už jen jeden gól v 92 minutě. Vítězství si velmi cením, všichni hráči hráli velmi dobře...


Pepé

25.5.2018 Stará garda - smutná zpráva

Doksy : Kročehlavy  8:1 / 5:0 /

​

Gólem na 6:1 snižoval P. Vosyka. Co k tomu dodávat výsledek hovoří za vše. Opět neúplná sestava celkem 12 hráčů a v první půli se zranil M. Kubín a odstoupil.Přes obdržené góly nemusel být výsledek tak krutý neboť jsme minimálně 4 vyložené tutovky nedokázali proměnit.
Sestava : Pergl - Fečkanin,  Řepa, Mostek, Kytýr - Ťoukálek, Stříhavka, Vosyka P., Kubín, Wohlmut,-
Mašek, Černý.
Přítomni : Suk, Halbich, Patka, Vašek, Tesař, Muláček Rosenkranc.
V pátek hostíme od 18.00 hod. na našem hřišti Slovan Kladno tak doufejme že to bude lepší.

 

Róza.

18.5.2018 Starší přípravka - prohra a výhra po dvou naprosto odlišných výkonech

​

V dalším kole jsme doma hostili týmy ze Stehelčevsi a Tuřan. 
V prvním zápase jsme si to rozdali ze Stehelčevsí. Moc se nám nedařili nahrávky a proměňování šancí . Zato soupeř proměnil skoro vše a po první půli byl stav 0:3.  Druhý poločas už byl z naší strany něco jiného. Zpřesnili jsme přihrávky i střelbu na bránu . Podařilo se nám dát tři góly, ale bohužel soupeř se prosadil také třikrát a byla z toho první jarní prohra v normálním hracím čase - 3:6. 
Jak se na nás podepíše prohra, nakopne nás, nebo pošle do kolen? Dobře to dopadlo, nastoupil úplně vyměněný tým. Naše kombinační hra (za kterou by se chvilkami nemusela stydět ani Barcelona) byla výborná. A tak skončil poločas 3:1 pro nás. Ve druhém poločase jsme skoro vůbec soupeři nepůjčili balón, přidali dvě branky a zaslouženě vyhráli 5:1. Kluci si zaslouží velkou pochvalu za druhé utkání. Když budou hrát takhle, tak si troufám říct, že můžeme směle vyzvat kohokoli.
SK Kročehlavy - Stehelčeves 3:6 (0:3)
SK Kročehlavy - Tuřany 5:1 (3:1)

Dandys
 

P.S. V pondělí jsem po našem, bohužel nevydařeném, zápase proti Hřebči koukal na tréninkový zápas dorostu proti starším žákům. A musím říct, že naše hra proti Tuřanům byla mnohem pohlednější a snesla by přísnější měřítka než první poločas v podání dorostu.
Radek

P.S. Nevím jak hodnotí tréninkový zápas trenéři, já ho neviděl tak nemohu soudit. Ale po shlédnutí nedělního zápasu dorostu na NOVU, výše uvedenému věřím. V prvním poločase jsme se přizpůsobili statickému soupeři a sveřepě odmítali využívat jím nabízených výhod tj. dostatek prostoru a času. Až v druhém poločase musel naši hru rozhýbat a zpřesnit Tomáš Oubrecht z pozice krajního obránce jako Phillip Lahm v době své největší slávy.

Zábra

19.5.2018 Starší žáci - nuda, vlastňák, probuzení a výhra SK Kročehlavy - Červený Újezd 4:2 (0:0)

​

Ve 20 kole jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Červeného Újezdu. Oba týmy sousedí ve spodku tabulky, a byl to tedy zápas o 6 bodů. První poločas byl pro oko diváka docela nudný, hra se odehrávala spíše ve středu hřiště a žádné ohrožení branek nepřišlo. A druhý poločas? Začal mírným tlakem hostí, kteří se dostali i do vedení nešťastným vlastním gólem 0:1. Vlastní gól nás nakopl a začali jsme jednoznačně soupeře přehrávat a ve 46 minutě jsme se dočkali vyrovnáni Vašákem. O tři minuty později byl faulován náš hráč, Ježek proměnil penaltu a šli jsme do vedení 2:1.  Soupeř se občas dostával do šancí po našich chybách , ale ty vždy výborně chytil opět vynikající Švarcik. V 51 minutě se prosadil po rohu hlavou Špaček 3:1. V 61 první minutě se opět prosadil Ježek na 4:1. Hosté už pak jen zkorigovaly utkání na 4:2 z penalty. 
SK Kročehlavy - TJ Sokol Červený Újezd 4:2 ( 0:0)

38 min. Pospíšil vlastní 0:1
46 min. Vašák 1:1
49 min. Ježek z penalty 2:1
51 min. Špaček 3:1
61 min. Ježek 4:1
61 min.  Fišer z penalty 4:2


Dandys

18.5.2018 Mladší přípravka - vysoké vítězství po vydařeném výkonu

​

Páteční odpoledne je v kalendářích kročehlavských fotbalových nadějí rezervováno pro zápas. U data 18.5. měli kluci zapsáno „17:00 Braškov, sraz na hřišti 16:30“. Většině asi šli hodinky napřed, protože už po čtvrté hodině se po trávníků proháněla většina nominovaných. Hodili jsme na sebe dresy a šlo se na to. Tradiční hrací koutek před hospodou nám zabrala starší přípravka, takže nezbývalo než vzít zavděk pláckem u popelnic. Braškov přijel s širokým kádrem, a proto jsem se dohodli na zápase 3 x 15 min. Od začátku zápasu jsme byli lepší a soupeře jsme moc do hry nepouštěli. Výjimkou bylo několik rychlých průniků brankářky Alice po pravém křídle, které naši, ne vždy úplně pozorní, obránci zastavovali na poslední chvíli. Do první třetiny jsme nastoupili s Richardem Müllerem v brance a po chvilce oťukávání jsme vedli golem Meděvda z 5. minuty. První třetinu jsme vyhráli 5:1, většina gólů padla po zisku míče a úprku k brance zakončeném střelou. V druhé třetině v brance nahradil dobře chytajícího Richarda Mudrc. Richarda se mi v průběhu druhé třetiny podařilo prodat do starší přípravky, hrající souběžně zápasy se Stehelčevsí a Tuřany. Jakmile se o tomto zdařilém manažerském kousku dozvěděl Arsen Wenger, ukončil svou dlouholetou karieru v Arsenalu. Druhou třetinu jsme vyhráli 6:1 a za zmínku stojí léčebné účinky penalty. Pronikajícího Štoryho vzal obránce zezadu, velmi nešetrně, jasná penalta. S obavami jsme však sledovali v bolestech svíjejícího se Kubu, vůbec to s ním nevypadalo dobře, dvojitá fraktura holení i lýtkové kosti, distorze ramenního kloubu, otřes mozku, křeče, slzy no prostě hrůza. Těsně před tím, než jsme zavolali rychlou leteckou záchranku jsem zkusil nadhodit otázku „Kdo bude kopat penaltu?“ a rázem zlomená noha srostla, vykloubené rameno zapadlo na své místo a Štoryho mozek zformuloval odpověď „já to kopnu“ a kopnul ji parádně. Poslední třetinu jsem vyhráli 9:0. V zápase jsme předvedli několik pěkných akcí, k dokonalosti scházelo více klidu při přebírání míče a kvalitnější zahrávání rohů. Naší předností byla obrovská chuť po  gólech, na kterých se podíleli Medvěd 5x, Ráďa a Ríša 4x, Story a Jarda 2x, Tomáš a Mudrc 1x. Děkuji zapisovatelce paní Štorkové a opožděně i paní Pejšmanové za turnajové statistiky z Brandejského turnaje. 

Zábra

19.5.2018 Mladší žáci - Turnaj Karlštejn 

​

V sobotu jsme se vydali na turnaj do krásného prostředí v podhradí Karlštejna, kde mají nádherný fotbalový plácek. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, které byli rozděleny do dvou skupin. Naší skupinu jsme začali proti týmu Průhonic, kdy jsme byli herně lepší a o vítězství jsme rozhodli až ke konci zápasu po rohovém kopu z hlavy Dominika. Časově se hrálo 2x13minut. Dalším soupeřem byli Nusle Praha a tento zápas hodnotím, jako nejlepší! Všichni kluci hráli pěkný fotbal a zaslouženě vyhráli 2:0. O první místo ve skupině jsme vyzvali Viktorii Žižkov A, kde jsme dosti mákli,a le bez gólu se nevyhrává, byla tu první prohra 0:1. Po delší obědové pauze jsme nastoupili proti Poříčanům, kde šlo o vše jelikož prohra by znamenala konec turnaje. Hráli jsme dobře a vyhráli 1:0, postup do dalších bojů byl doma.V  boji o to zda budeme hrát o zlato jsme podlehli Viktorii Žižkov B 0:4 .Týmy Viktorky byli oba dosti kvalitní a všem dávali celkem výprasky padalo i 17gólů za zápas. My jsme s nima dokázali hrát vyrovnaně a nebyli to vůbec špatný zápasy. Do bojů o 3místo jsme šli proti Průhonicích a po dramatickém zápase jsme vyhráli 3:2 a vezeme bronz. Kluci už byli utahaný jelikož jsme hráli tři zápasy po sobě s 10min. prodlevou. Kluci medaile chtěli, tak je mají. Poslední třešínkou na dortu bylo vyhlášení nejlepšího golmana, hlasování vyhrál náš skvělý David! Klukům moc děkuji za výbornou práci a rodičům za podporu! Trenér Zděnda pil celý turnaj vodu po Kročehlavské schůzi - chichi!
1 Viktorie Žižkov B
2 Viktorie Žižkov A
3 SK Kročehlavy 


Tjenej

12.5.2018 Muži - po nadějném začátku opět prohra Brandýsek - SK Kročehlavy 3:2 

​

Po dvou venkovních porážkách jsme přijeli na Brandýsek s cílem vyhrát a zlepšit naší hru.. V sestavě s Davidem Černým z dorostu , jelikož se zranil Pepa Poucha, který je na delší dobu mimo hru.Začátek nám vyšel velmi dobře, v 18 minutě jsme vedli 2:0 po gólech Franty a Rolnase..Byli jsme lepším týmem a měli jsme ještě další šance, které jsme nevyužili..V průběhu poločasu museli střídat pro zranění Franta a Blandys, na hře to bylo najednou znát a do poločasu jsme inkasovali. Druhý poločas nám opět nevyšel a po obdržení dvou laciných gólů jsme opět prohráli.


Pepé

11.5.2018 Garda – SK Kročehlavy : SK Družec 1:1, poločas 1:1

​

Slušně odehrané utkání  ve kterém se hned po zahájení ujali hosté vedení. Domácí
vyrovnali ještě před poločasem z penalty. V průběhu neproměnili obě mužstva několik  vyložených příležitostí.
Sestava : Pergl - Wohlmut, Biskup, Kytýr, Fečkanin, Ťoukálek - Keprt, Stříhavka, Řepa,
                   Mostek - Rolný, Hehejík. 

Rozhodčí Kalík za Družec: Linc, za Kroč. Rolný /pen./


Přítomni: Suk,Hanzlík, P.Nový,Kuchler, Andrle, Zýka,Červenka,Halbich, Patka,Rosenkranc.
 Příští pátek hrajeme se Spartou Kladno na hřišti v Rozdělově od  18.00 hod.

Róza

12.5.2018 Předpřípravka – Turnaj na Slavoji - máme co zlepšovat

​

Od posledního turnaje v Brandýsku neuplynul ani týden a už jsme byli připraveni na další měření sil na turnaji na Slavoji, tentokrát určený pouze pro ročník 2011. V Brandýsku se nám dařilo a do sobotního turnaje jsme nastupovali s vysokými ambicemi tj., hrát dobře, bavit fotbalem všechny přihlížející a vítězit. Na turnajovou soupisku jsme zapsali Kubu Brunclíka, Tadeáše Brzybohatého, Tomáše Černého, Štěpána Dluhoše, Rasťu Hrubého, Lukáše Miksu a Járu Vávru 
V prvním utkání jsme nastoupili ve žlutých rozlišovacích, protože klubové barvy Hostouně jsou taky zelenobílá a jejich dresy byly od našich k nepoznání. Tato drobnost určila ráz celého utkání. Každý z Kročehlav přece ví, že přihráváme zelenejm a jinak barevnejm balony bereme. A přesně takhle jsme to celý zápas hráli. Kdyby mě to napadlo, necháme do rozlišováků obléknout soupeře. Asi by to stejně nepomohlo. V zápase jsme sice šli do vedení po průniku Tomáše, ale soupeř skóre otočil a Jára svými dvěma góly už jenom snižoval na 4:3. Od debaklu nás zachránil výborně chytající Tadeáš, soupeř byl ve všech ohledech lepší, běhavější, bojovnější. No nic v sobotu v 9:30, kdy zápas začínal, všichni slušný lidi ještě spí, tak jsme si na place schrupli.
Druhý zápas už byl z barevného rozlišení bez závad. Nastoupili jsme proti domácímu Slavoji v belasých (pro ty kteří nepamatují na Slovan Bratislav tak světlemodrých) dresech. Soupeře načal Jára golem přímo z rohu, po vyrovnání Slavoje nás Jára znovu přivedl do vedení … A pak dvakrát zaúřadovala pravačka Štěpána, která kosila Slavoj jako světelný meč lorda Vadera rytíře Jedi ve Star Wars. Vítězství 4:1 nebylo hvězdné, lze jej označit spíše za šťastné v první polovině byl Slavoj lepší, teprve v druhé části jsme se probudili.
Nechali jsem se ukolébat vítězstvím dál už následovalo jenom trápení.
Prohra 2:0 s Přítočnem, remíza 3:3 se slabým Královým Dvorem (góly Tadeáš, Štěpán, Lukáš), remíza 1:1 s ještě slabším Švermovem (gól Lukáš) a nakonec remíza 3:3 (branky 2 Jara, Lukáš) s, do té doby bezbodovým, SK Kladnem, který na turnaj nominoval ročník 2012.
Konečné páté místo je daleko za očekáváním a za našimi možnostmi a schopnostmi. Ale umístění není rozhodující, spíš mě mrzí předvedené hra. Scházela zarputilost v soubojích. Soupeřům jsme hru velmi ulehčovali tím, že jsme neběhali, v lepším případě alespoň běh předstírali a v ojedinělých případech běželi pomaleji, ale to je pořád málo. Určitě scházel Štory, který ulehl s horečkou a přejeme mu brzké uzdravení. Ale nemůžeme hrát na jednoho nebo dva hráče, fotbal je týmový sport. Musí se snažit všichni a nespoléhat, že to jeden to urve "jeden za všechny". Už mušketýři v 17. století věděli, že k tomu musí přidat „všichni za jednoho“, a proto vždycky vyprášili kožich kardinálově gardě. I tenhle turnaj byl užitečný, z chyb je třeba se poučit a navázat na pozitiva: Výborný byl výkon Tadeáše jak v bráně, tak v poli. Zlepšení v orientaci na hřišti bylo s postupujícími zápasy vidět u Rasti i Kuby. Naprosto perfektní byl Kubův výklad bránění soupeře, cituji „je balon, pak soupeř, za ním já a nakonec naše brána“, lépe a jednodušeji by to nevysvětlil ani metodik FAČR, nechám se inspirovat a na tréninku se budu snažit vysvětlovat vše co nejjednodušeji. A sladkosti, které napekli maminky hráčů Slavoje, chutnali stejně dobře jako koláčky z Brandýska. Co Korčehlavské matky, umíte také nějaké ňamky? Nebojte se přinést na trénink nebo na další turnaj vzorek svého pekařského umění 😊 


Zábra  

12.5.2018 Starší přípravka – Znovu dvě výhry podpořené parádní hrou 

​

V sobotu 12.5. jsme se vydali bojovat do Tuřan, kde jsme tentokrát poměřili síly s domácími a Hrdlívem. 
Minulý týden jsem nebyl spokojený s předvedenou hrou. Byl jsem zvědavý, jestli si kluci vezmou k srdci to, co jsme si řekli v kabině a při trénincích. A světe div se - asi ano.
Předváděná hra a nasazení se nedala s minulým týdnem srovnat. 
Obránci a brankář se snažili vše řešit fotbalově. Rozehrávali míče na útočníky a když to nešlo dopředu, vyměnili si míč několikrát mezi sebou. Krajní obránci (Maty Klemens, Kuba Prelovský a Lukáš Kudlata) několikrát zatáhli míč podél lajny a buď přímo ohrozili bránu, nebo přihrávkou hledali spoluhráče. Uprostřed obrany je výborně doplňoval Pepa Pokorný. Útočil, bránil, hodně běhal(to se mu občas moc nechce) a podle mě odehrál nejlepší zápasy za starší přípravku. I ostatní zodpovědně bránili. A když něco nezvládli pomohl jim dobrým výkonem brankář Pavel Novotný nebo vracející se útočníci.
Tím můžeme přejít ke hře útočníků - Honza Prelovský, Honza Přerovský a Jakub Štístko Šťastný. Neustále se snažili něco vymyslet, nabízet se spoluhráčům do kombinace a znepříjemnit zápas obráncům a brankáři soupeře. To se jim velmi dobře dařilo. A jak jsem napsal, v případě potřeby vypomáhali obraně.
Tento parádní týmový výkon znamenal další dvě výhry, i když nebyly tak vysoké jako minulý týden. Pro mě a snad i pro kluky a naše fanoušky, kterým patří také velký dík za stálou hlasitou podporu, je důležité, jakým stylem hry jsme toho dosáhli. Na téhle hře se dá stavět a posouvá nás všechny dopředu. 
Ještě výsledky:
Tuřany - Kročehlavy 2:4
Branky: Pepa Pokorný 2, Štístko 2
Kročehlavy - Hrdlív 3:0
Branky: Honza Přerovský, Štístko 2
V obou zápasech jsme si vypracovali i další šance. 
Takže další výzva pro nás - řešení gólových situací a finální fáze.Ale nemůžeme chtít všechno hned a najednou.
P.S. Z Tuřan jsme jeli se Štístkem na zápas do Plzně proti sestupem ohroženému Slovácku. Na to se nedalo koukat. Pomalý nudný fotbal, Slovácko ani fotbal hrát nechtělo. Možná bude lepší klukům tu naší ligu zakázat, aby se nezkazili, protože zápasy v Tuřanech nabídly více fotbalového než náš možný zástupce v Lize mistrů.  😀


Radek

13.5.2018 Starší žáci – Branky stříleli jenom kapitáni  SK Pavlíkov - SK Kročehlavy 3:1 ( 1:0) 

​

V 19 kole jsme hráli v Pavlíkově. Bohužel utkání sem nám nepovedlo, soupeř byl důraznější a lépe kombinoval. Nám se nedařilo ....... no v podstatě nic. A tak šli domácí do vedení 1:0 v 30 minutě a tak skončil i první poločas. Druhý poločas se kluci trošku oklepali a začali hrát náš fotbal, ale bohužel bez golóvého efektu. Domácí rozhodli o utkání v 62 minutě když zvýšili na 2:0. A domácí kapitán zkompletoval hattrick v  64 minutě, když navýšil vedení na 3:0. Nám už se jen podařilo snížit v poslední minutě na 3:1 z penalty, jak jinak než kapitánem Ježkem. Domácí po zásluze berou tři body, byli důraznější, chtěli hrát fotbal a i přes náš zlepšený výkon v druhém poločase by byl export export bodů nezasloužený. Pavlíkov je prvním týmem, který nás dokázal na jaře porazit. Věřím, že do příští soboty se kluci z tohohle utkání oklepou a poučí, a že se nám doma podaří porazit Červený Újezd.
30 min. Petr Ilkrényi 1:0
62 min. Petr Ilkrényi 2:0
64. min domácPetr Ilkrényií 3:0
69 min. Ježek z penalty 3:1

Dandys

10.5.2018 Mladší žáci A – Těsné vítězství v bitvě o střed tabulku SK Kročehlavy - Lhota 3:2 (2:2) 

​

Ve čtvrtek jsme neskočili do dalšího mistráku proti Lhotě, kde jsme chtěli určitě uspět.V prvním poločase jsme byli dle mého názoru lepší a k vidění byly i pěkné akce našich borců. Bohužel co nás stále trápí je koncovka a po poločase byl stav 2:2. Ve druhé polovině jsme lehce vypustili fyzicky a pouštěli jsme soupeře k únikům na naší bránu, kde David s obranou odolávali. Pár minut před koncem měla Lhota roh a domácí balón dostali pouze na břevno brány. UFUF. Potom se, po pěkné kombinaci, dostal náš Josef Buldog k zakončení  a rozhodl utkání v náš prospěch. Jeho výkon byl po celé utkání famózni velká pochvala. Pochvala patří i dámě v brance Lhoty!! Jsme rádi za další body a jedeme dál.Před sebou máme soupeře z vedoucích příček a náš cíl je vždy výhra!

Tjenej 
 

4.5.2018 Starší přípravka - komentář ke 4. a 5. kolu kritickým pohledem náročného trenéra

​

V pátek 4.5. jsme vyrazili k dvouzápasu do Hrdlíva. V prvním jsme vyzvali domácí Hrdlív a ve druhém Stehelčeves. Bohužel tentokrát není moc o čem psát, i když jsme zápasy vyhráli. První 6:2 a druhý 11:2. Kluci podali podprůměrný výkon. Naštěstí pro nás stáli v brankách soupeřů úplní nováčci, protože i přes vysoký počet vstřelených gólů, bylo " gólových " střel opravdu málo. Tentokrát se nedá říct, že by kombinace vázla, protože žádná nebyla. Místo přihrávek střely (spíš šmudly) z vlastní poloviny hřiště-protože je brankář nechytí. To není styl, kterým chceme hrát. Klukům jsem to v kabině řekl a snad to příště bude lepší.
Takže i přes vysoká vítězství, si myslím, že tentokrát spokojení být nemůžeme.

 

Ve čtvrtém jarním kole jsme poctili svou návštěvou Stehelčeves. Naštěstí jsme hráli v sobotu 28.4. dopoledne, protože panovalo horké letní počasí.
V prvním zápase jsme nastoupili proti Tuchlovicím. Tentokrát jsme neměli drtivý úvod, ale trpělivou kombinační hrou jsme dostávali soupeře pod tlak. Jedna povedená akce střídala druhou a klukům zaslouženě tleskali i rodiče soupeřů. Takto jsme hráli celý první poločas a vyhráli ho 4:0. Hru v poli podporoval bezchybným výkonem v bráně Maty Klemens. Ve druhém poločase jsme pokračovali stejně jako v prvním. Pěkné akce a góly nás dostali do vedení 6:1. Na závěr jsme trochu lajdačili a dovolili soupeři snížit na konečných 6:4.
Branky: Lukáš Kudlata 3, Pepa Pokorný 2, Sam Vavris 1
Ve druhém zápase nás čekali domácí.
Soupeř byl běhavější a důraznější než Tuchlovice a to nám dělalo problémy. Nemohli jsme se dostat do tempa a kupili chyby (Možná únava - asi budeme muset víc potrénovat). Soupeř nás potrestal za naši naivní hru a školácké chyby dvěma góly a dostal se tedy do vedení 2:0. Teprve potom jsme si uvědomili, že samo to asi nepůjde a začali jsme hrát. Vyrovnali jsme hru a postupně jsme byli lepším týmem. To vedlo k obratu na 3:2. .Bohužel jsme vedení neudrželi a chvilku před koncem dovolili Stehelčevsi vyrovnat. Nerozhodný výsledek zůstal až do konce a jako při prvním měření sil s tímto soupeřem přišly na řadu penalty. V těch tentokrát prokázali domácí pevnější nervy a vyhráli 3:2.
Celkový výsledek 4:3 po penaltách znamenal první naši porážku v jarní sezoně.
Branky: Pepa Pokorný 2, Jakub Šťastný 1


Radek

8.5.2018 Dorost – Znovu nevyužitá šance na výhru v dobře rozehraném zápase Zichovec : SK Kročehlavy 2:2  

​

V dohrávaném 17 kole, jsme zavítali na hřiště souseda z tabulky Zichovce. Úvod utkání se nám povedl na výbornou, soupeře jsme jasně přehrávali a k ničemu nepouštěli. Ve 12 minutě jsme se dostali do vedení po střele, kterou gólman vyrazil jen před Krhyho a ten se nemýlil. Do konce poločasu jsme si vytvořili další šance, ale bohužel bez golového efektu. Soupeř se se v prvním poločase dostal do jediné šance, když útočník domácích běžel sám na bránu, ale tu  výborně chytil Pepa. A tak se šlo do kabin za stavu 0:1 pro nás. A druhý poločas? Jak už bývá naším špatným jarním zvykem, přestali jsme hrát fotbal, pouze jsme nakopávali balóny a dostali soupeře do hry. Paradoxně jsme to však byli my, kdo zvýšil na 0:2. A to spíš náhodně, po hrubé chybě gólmana, který si neporadil s Mildovým centrem skoro od půlky. Ale to bylo z naší strany vše. Zatáhli jsme se jako břicho modelky na přehlídkovém molu a přestali úplně kombinovat.  A soupeř snížil po závaru ve vápně na 1:2. V 69 minutě se po skrumáži dostal v pokutovém k míči soupeř, ač jsme měli možnost míč kamkoli odkopnout, a bylo vyrovnáno na 2:2. Do konce utkání jsem sice skórovali, ale bohužel pro odmávaný a odpískaný ofsajd gól neplatil. Domácí si taky vytvořili  šanci, ale domácí hráč jenom nastřelil tyč, a tak skončilo utkání dělbou bodů.


Dandys

8.5.2018 Předpřípravka – dva úspěšné turnaje v Brandýsku 

​

Komentář k turnaji pro ročník 2011
Naplánovaný systém turnaje (dvě skupiny po 5, vítězové skupin o celkové první místo, druzí ve skupinách o celkové třetí místo ….) byl neúprosný, a ten kdo chtěl vyhrát turnaj, nemohl zaváhat ani v jediném zápase. Na celkové vítězství jsem před turnajem pomyslel, avšak nahlas bych to neřekl, existovalo příliš mnoho ale … Tak například k dispozici jsme měli jediného hráče na střídání a bylo nás šest. To bylo sice o jednoho více než v Poláčkové románu „Bylo nás pět“, ale tam se hrdinové zabývali poflakováním a drobným lumpárnami a nemuseli bojovat v každém okamžiku o vítězství.  My bychom se potřebovali inspirovat alespoň westernem Sedm statečných, abychom dokázali úspěšně odolávat, tak jako Yull Brynner nájezdům Calverových hord. Ve skupině nás čekaly čtyři zápasy + zápas o umístění po 18 minutách a to je na šestiletý prcky docela slušná porce. Pro většinu kluků to byl první letošní venkovní turnaj a to by ovlivnilo výkony mnohem zkušenějších hráčů. A pak ty hrozně velký brány 2x5 metrů, to může i mnohem horší soupeř vstřelit 2 náhodňáky a my trefovat tyče a brankáře a je po zápase.
V ostrém rozjezdu turnaje nás čekal známý soupeř ze Slavoje, se kterým jsme v nedávné minulosti sehráli množství vyrovnaných zápasů. Nastoupili jsme s obrannou taktikou, vždy připraveni k rychlým brejkům - Jára v bráně, v obraně Štory a Tadeáš v útoku Rosťa se Štěpánem a kamkoli zaskočit připravený Franta. Že šlo o taktiku dobrou, dokládá naše vítězství 3:2 (2 góly Štěpán a 1 Tadeáš), když jsme odolali místy až drtivému tlaku Slavoje, marně se snažícímu o vyrovnání. Do druhého zápasu s domácím Brandýskem jsme nastoupili se změnou bráně, když Jarda přenechal tento post Tadeášovi, patrně si uvědomil, že v brance nemá moc šancí využít svojí vypilovanou oslavu gólu s vysokým výskokem, půlobratem o 180 stupňů, dopadem na obě mírně rozkročené nohy se současným zapažením, kdy se lokty ostře pohybují směrem vzad a pěsti jsou zaťaty. Mimochodem tuto oslavu od Jardy okoukal nějaký Ronaldo. Změnili jsme i taktiku, když z obrany měli přečíslovat soupeře, zejména s využitím křídelních prostorů, Štory (4 branky) a Jára (3 branky). A taktika se opět ukázala jako geniální – vítězství 7:1. V dalším utkání nás čekal těžký soupeř ze Slaného. V bráně zůstal Tadeáš, protože v předchozím zápase se v bráně nudil. Na toto utkání si sami hráči zvolili taktiku totální fotbal, založenou na prolínání jednotlivých řad s vířivým pohybem, nacvičenými signály a neustálou změnou pozic, aby zmátli bránící tým. Taky dobrá a dobře provedená strategie a vítězství 8:3 (Jarda 5 gólů, Štěpán 2 a Rosťa 1). Do posledního utkání, s už zajištěným prvním místem ve skupině, proti Vinařicím jsme vlítli bezstarostně a bez taktiky. Pokud tedy nebudu vydávat za taktiku, že brankář Štory nahrává soupeřům do gólovek, aby je mohl vzápětí vychytat. Takže další vítězný zápas 7:1 (5 gólů Jára, 1 Štěpán a Tadeáš). Zápasy o umístění se už nehrály, pořadatelé dali přednost vystoupení mladých tanečnic z místního souboru. Škoda, mohli jsme se poměřit s dalším kvalitním soupeře, ale osobně s tímto nemám problém, fotbal a hezký holky k sobě patří.
Zatímco předchozí řádky byly psány s jistou nadsázkou, teď už jenom vážně. Je za námi parádní turnaj. Podle mého, hráli všichni na hranici svých možnosti a je mi vcelku jedno, na jaké výši tyto možnosti momentálně každý má. To se postupně s věkem a hlavně tréninkem může velmi rychle změnit. Mnohem důležitější je, že jsme všichni bojovali, to i jeden za druhého, a přitom (nebo právě proto?) se fotbalem bavili. Hodně se mi líbilo, že před naším prvním zápasem jsme hodně hlasitě povzbuzovali mladší spoluhráče v zápase, ve kterém se jim příliš nedařilo. To že budu vždy hledat příležitosti a pobízet ke zlepšení, někdy i za použití zvýšení hlasu, to ke sportu patří.  I budoucnu budu rád jezdit na podobné turnaje, věřím že všichni účastníci také.

Zábra

 

Komentář k doprovodnému turnaji pro ročník 2012 a mladší. 
Hrálo se na malé branky 1,2 x 1 metr systémem 3 + 0 a k utkáním jsme nastupovali v sestavě: Tobiáš Matouš, Vojta Štěpánek, Eliška Novotná a Robert Oplt. Turnaj jsme zahájili jedinou prohrou 1:7 s celkovým vítězem turnajem mužstvem JFK Velké Přílepy. Bylo to jediné utkání, které jsme odehráli po dohodě se soupeřem systémem 2 + 0. Jedinou branku našeho týmu vstřelil Tobiáš. Hned po tomto "debaklu" jsme nastoupili proti domácímu FK Brandýsek, kde jsme již hráli systémem 3 + 0, který se ukázal pro nás výhodnější a díky trefám Tobiáše a Vojty jsme zvítězili 3:1. V posledním utkání ve skupině nás pak čekala Stehelčeves, do utkání jsme vlétli raketově a brzy jsme vedli 3:0, soupeř pak stačil snížit na 3:2, ale díky dvěma brankám Tobiáše jsme nakonec vyhráli 5:2. Ve skupině jsme tak obsadili druhé místo a v malém finále nás čekal nám nejlépe známy soupeř Slavoj Kladno. I v tomto zápase jsme vsítili první branku, na kterou ještě soupeř stačil zareagovat vyrovnáním na 1:1. Pak jsme přeskupili řady, Tobiáš jistil branku, Vojta střílel potřebné góly a Eliška s Robertem se střídali v důležitých bojích o střed hřiště. Celkové skóre se pak zastavilo na stavu 5:1 pro Kročehlavy, což znamenalo celkové třetí místo v turnaji. Myslím si, že od počátečního rozehrávání, jsme se postupně propracovali i k fotbalu, na který se dalo dívat. Už jsme objevili i  kouzlo přihrávky kamarádovi, snažili se bojovat a bránit vlastní branku, takže všem velký DÍK. Dále děkujeme "jedenáctkám", že se s námi rozdělili o vítězný dort a v neposlední řadě také děkujeme pořadatelům za pěkný turnaj a za rok rádi přijedeme zase.

 

Píďa
 

5.5.2018 Garda – Velvary : Kročehlavy = 3:3 / 1:1 /  

​

Góly za  Kročehlavy Hehejík, Mostek, Jonák.
Hezký zápas za mírné převahy domácích a když Kročehlavy vedli 3 :1 měli remízu ubránit.
Začali jsme v 10 lidech neboť Honza Hehejík nemohl najít hřiště a prohrávali jsme 1:0. Honza ale přijel, nastoupil a vyrovnal na 1:1. Ve druhé půli ještě navršili skóre na 1:3 Mostek a Jonák. Zranění ve hře vyřadilo dobře  hrajícího Stříhavku a ten dohrával zápas jako statista.

 

Sestava : Pergl- Ťoukálek, Řepa,Kytýr, Wohlmut - Keprt, Stříhavka, Jonák, Kubín-
 -Hehejík , Mostek. 

 

Na střídačské lavičce seděl osamocený Petr Suk ve funkci vedoucího, trenéra a příznivce.
   

V pátek 11. května 2018 od 18.00 hod. hostíme na našem hřišti jednoho z aspirantů na 1. místo SK. Družec. Tak dofejme že se sejdem aby jsme potvrdili zlepšení docházky.
 

Róza.

5.5.2018 Starší žáci – čtvrtá jarní remíza, tentokrát 1:1 v Letech 

​

V 18 kole nás přivítali domácí Lety na hřišti na břehu Berounky. Prvních 20 minut nebyl čas kochat se líně plynoucími vodami, bylo nutné jezdit po hřišti a bránit se nájezdům domácích. Postupně jsme se začali dostávat do hry a místy i kombinovat. A podařilo se nám i dát gól do šatny po rohu Radosty,  když se Ježek prosadil hlavou. A šlo se zvesela do kabin za stavu 0:1.  Druhý poločas začal opět převahou domácích, po dlouhém balónu co přelétl naší obranu, běžel útočník Let sám na bránu a vyrovnat na 1:1. Naději na výhru opět držel výborný golman Švarc,  který chytil tři jasné góly domácích. Po obdrženém gólů jsme začali domácí mírně přehrávat a dali jsme i regulérní gól, ale bohužel rozhodčí ho neuznal. Nevím co jsme tomu jinak sympatickému chlapíkovi provedli. A tak skončilo utkání 1:1 a my stále držíme jarní neporazitelnost. 
FK Lety - SK Kročehlavy  1:1 ( 0:1)
35. min Ježek 0:1
40 . min domácí 1:1

 

Dandys

4.5.2018 Mladší přípravka – dvě vysoké domácí výhry

​

V dalších dvou zápasech jsme se představili na domácím trávníku. Soupeři přijeli ze Zlonic a Braškova. V prvním utkání jsme se změřili síly se Zlonicemi, soupeře jsme od začátku přehrávali a snažili jsme se kombinační hru. Soupeři jsme sázeli gól za gólem a poločas skončil výssledkem 7:0. Druhý poločas začal úplně stejně jako první dávali jsme góly a hráli fotbal. Soupeř dal jedinou branku po naší chybě v obraně. Vyhráli jsme zaslouženě velkým rozdílem 16:1. 
Chvilku jsme oddechli a vlítli na kluky z Braškova. I druhé utkání mělo podobný průběh jako první, stříleli jsme také dost gólů a předvedli i některé okulahodící kombinace zakončené gólem. A tak poločasový výsledkem 11:1 byl spravedlivý. Druhý poločas kluci pokračovali s pěknými kombinacemi i střelbou pohledných gólů a tak jsme zaslouženě vyhráli 18:2. 
SK Kročehlavy - SK Zlonice 16:1 ( 7:0)
SK Kročehlavy - SK Braškov 18:2 ( 11:1)
Sestava:
Tomáš, Štory, Medvěd, Jarda, Matyáš, Tadeáš, Ráďa, Dominik, Mudrc.


Dandys

28.4.2018 Muži – výhra na penalty znamená ztracený bod SK Kročehlavy - Slovan Kladno 0:0 penalty 3:2 

​

I když jsme nakonec brali dva body za remízu 0:0 a vítězství na pokutové kopy, tak tento zápas se nám nevyvedl a je to ztráta jednoho bodu v domácím prostředí. Během zápasu jsme si vytvořili pár šancí, které mohli vést k dosažení branky, bohužel ani Lukáš Zíb ani Franta Prešinský nedokázali skórovat. Hra dozadu byla dobrá, nepouštěli jsme soupeře do vážnějších situací. Bylo znát, že v útoku chyběl Rolňas, který by si v určitých situací věděl rady. Ale kluci, kteří hrají místo něho, si vůbec nevedou špatně a v budoucnu ho můžou nahradit. V brance dostal příležitost Dvořka a nevedl si vůbec špatně a vychytal nám druhý bod při pokutových kopech.. Teď nás čekají 3 zápasy na soupeřových hřištích a chceme získat co nejvíce bodů..


Pepé

1.5.2018 Mladší žáci – Jarní turnaj na severu splnil očekávání děním na hřišti i za "lajnou"

Na první máj jsme se vydali na turnaj pořádaný TJ Povrly, kde bylo celkem 18 týmů rozdělených do tří skupin. Hráli jsme skupinu C, kde bylo 6 týmů. První zápas jsme bojovně vyhráli 1:0 a věřili jsme, že půjdeme správným směrem v turnaji. Bohužel jsme v základní skupině ještě dvakrát klopýtli a šli jsme ze třetího místa do dalších bojů o 7-12 místo. Pouze první dva postupovali do bojů o 1-6 což nás mrzelo. I přes první porážku v další skupině 5:0, podotýkám po obědě, se kluci hecli a zbytek zápasů již neprohráli. Kluci odehráli 9 zápasů kde jsme měli 5 výher, 1 remízu, 3 prohry. Tyto výsledky nás dostali na konečné 9 místo o skore. Myslím, že jsme si užili skvělí turnajový den a moc klukům děkuji za všechnu práci, kterou tam odvedli. Byl to dlouhý a náročný den, kdy jsme vstávali v 5 ráno a vrátili se ve 8 večer. Cesta autobusem byla dosti zábavná, nevím tedy jak pro řidiče, ale byl super. Další velké dikz patří rodičům, kteří se starali o super atmosféru při našich utkání. Celkem jelo 25 fanoušků, což bylo velice povzbuzující!! Ještě jednou všem díky, kolektiv se ještě více semknul!! ole!

 

Tjenej

1.5.2018 Dorost –  SK Kročehlavy - FK Lety 0:1 (0:0) 

​

Hned v 1.min běží sám na bránu Peří, a zakončení? Hrůza, sotva ta střela dolezla vedle branky.  A tak je to s náma na jaře pořád góly nedáváme, a naopak individuálními chybami soupeři góly darujeme.  Tak to mu bylo i dnes. Zápas s dobrým tempem byl naprosto vyrovnaný, a ve hře o vyrovnání nás několika dobrými zákroky držel Pepa. 

Švarc -  Plecitý , Černý Milan, Oubrecht , Stříbrný - Dojcsán, Klablena, Černý David, Radosta ( 46. Frýdl) - Peřina ( 65. Lukacko) , Bouček ,( 72 .Sokol)

Míra